poniedziałek, 9 marca 2015

WARTOŚĆ kontra BYLEJAKOŚĆ

Jeden z tych tekstów, który czyta się kilka razy i jest się trochę złym na samego siebie, że nie jest się jego autorem.
Polecam! Do poniedziałkowej kawy, do zapisania w notesie, do zapamiętania.


Chcę tylko wartościowych relacji - czyli takich w których wzrastam i w których mogę być autentyczna i dzielić się tym co we mnie najlepsze.

Chcę tylko wartościowego jedzenia - czyli takiego, które odżywia każdą komórkę mojego ciała, bogatego w minerały i wartości odżywcze.

Chcę tylko wartościowych doświadczeń - czyli takich które czynią mnie pełniejszym człowiekiem i pozwalają odkryć własną istotę.

Chcę tylko wartościowych przedmiotów - czyli takich, które wypełniają moją przestrzeń dobrą energią. Wyrzucam wszystko co zbędne.

Chcę tylko wartościowych spotkań - czyli takich które zostawiają trwały ślad w moim życiu i życiu innych ludzi.

Życie jest wartością samą w sobie, szkoda czasu i energii życiowej (tak cennej dla każdego z nas) by rozmieniać się na drobne, by rozważać dylematy, które nie czynią Cię mądrzejszym, by analizować sytuacje, które nie przesuwają Cię w upragnionym kierunku.

Gdy poczujesz, że jesteś WARTOŚCIOWY odkryjesz, że w Twoim życiu nie ma zgody na BYLEJAKOŚĆ.

Najpiękniejszy z możliwych stanów ducha. Moim marzeniem jest aby każdy człowiek na ziemi tak właśnie się czuł! Chcę mieć w tym swój udział! To moja i Tomka misja.

Ślę Wam moce do odkrywania WARTOŚCI w sobie!

Dagmara Skalska

Tekst oraz zdjęcie pochodzi ze strony Projekt Egoistka - KLIK. Dodam, że to ostatnio pierwsza strona, którą otwieram po zalogowaniu się na FB.

5 komentarzy:

 1. Z jednej strony tak....ale z drugiej...np. jak to w pracy - nie zawsze przez cały czas robi się wspaniałe, ciekawe, rozwijające rzeczy - nadchodzą też momenty "przestoju" kiedy to np. trzeba się zaprzyjaźnic z niszczarką, kserokopiarką czy pozałatwiać inne błahostki. ;) Ale dzięki temu doceniamy te "gorące", rozwijające okresy.
  Abstrahując od tematu wpisu.... dobrze, że jesteś i że piszesz tu regularnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też będę często otwierać tą stronę, dzięki za polecenie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. WARTOŚĆ zawsze górą, a dążenie do niej zawsze będę chwalić na wszelkie możliwe sposoby. Fajnie, że na Twoim blogu jest miejsce na takie wpisy. Pozdrawiam i życzę kolejnych tak inspirujących wpisów.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...