KSIĄŻKI, które kocham

Beata Pawlikowska - Jedz zdrowo i myśl pozytywnie

Książka znanej podróżniczki o tym, jak gotować wg 5 przemian w 30 minut.
Niestety, więcej w tej pozycji "złotych myśli" i przemyśleń autorki, niż samych przepisów.

Plusem natomiast jest to, że mam ochotę wypróbować praktycznie każde danie, o którym pisze... co z pewnością zrobię :)

Więcej o książce: KLIK
                                           Mariola Bojarska Ferenc - Sztuka dobrego życia

Tej Pani chyba nie muszę nikomu przedstawiać: autorka jest dla mnie niekwestionowanym autorytetem, jeśli chodzi o zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Sztuka dobrego życia nie ogranicza się jednak do pokazywania, jak dbać o ciało. Mariola Bojarska - Ferenc przybliża czytelnikom ideę wellness, która zakłada, że człowieka jest całością. Nie będziemy więc czuć się dobrze nawet w najpiękniejszym ciele, jeśli zaniedbamy sferę psychiczną. I odwrotnie: trudno mówić o zdrowej psychice, kiedy nie dbamy o to, co jemy, nie jesteśmy aktywni, prowadzimy siedzący tryb życia.

Mnóstwo praktycznych porad, mnóstwo ciekawych przepisów w wersji light, propozycje ćwiczeń na konkretne dolegliwości. Książka, do której często zaglądam zawsze wtedy, gdy dopada mnie leń i ochota na hamburgera :)

Pełna recenzja: KLIK

Tytuł mówi wszystko. To pozycja o tym, jak mieć mniej... i w ten sposób wzbogacić swoje życie. Autorka namawia do rewolucji: zamiast gromadzić - wyrzucaj, zamiast kolekcjonować przedmioty - kolekcjonuj wrażenia. Pozbądź się ze swojego życia wszystkiego, co przeszkadza i nie jest potrzebne. Zamiast potykać się o nieużywane graty, otaczaj się pięknymi przedmiotami, które mają dla ciebie wartość.

Do mnie, bałaganiary i chomika, idea ta w dużym stopniu przemawia i wiele wskazówek z tej książki wzięłam sobie do serca. Polecam ją zaś szczególnie tym, którzy chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu, wyciszyć się, złapać dystans. Wszak porządek w domu = porządek w głowie. Przetestowałam na sobie: to działa!

Pełna recenzja: KLIK


2 komentarze:

  1. "sztuki minimalizmu" jeszcze nie czytałam, ale słyszałam już duuuuzo dobrego o tej książce!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. muszę przeczytać, nie lubię gromadzić, za to mój mąż to rasowy chomik ;)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...