czwartek, 24 lipca 2014

Co to znaczy, że odchudzanie zaczyna się w głowie? ( FitMind. Schudnij bez diet - moja opinia o książce)

Gdyby któregoś pięknego dnia jedna z moich koleżanek oznajmiła mi, że:

- do października zamierza schudnąć 20 kilogramów, bo wtedy wraca na uczelnię i chce szczupło wyglądać;
- od poniedziałku zaczyna dietę 1000 kcal i ani kalorii więcej (tudzież przechodzi na Dukana);
- od tego samego poniedziałku zapisuje się na basen i siłownię, a żeby się dobić zaczyna biegać i trenować zumbę...

... to wręczyłabym tej koleżance książkę FitMind, żeby jej co nieco w głowie naprostowała. 
FitMind to 250 stron o tym, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Wszystkie to wiemy, prawda? Niech jednak podniesie rękę ta z Was, która potrafi dokładnie wyjaśnić, o co w tym, jakby nie było, sloganie, chodzi.

Z góry zaznaczam: nie znajdziecie tu omówienia diet, jadłospisów, zestawów ćwiczeń - i bardzo dobrze, bo takich pozycji na rynku jest mnóstwo. Książka natomiast stanowi ogromną dawkę motywacji i inspiracji. Nie, wcale nie do tego, by przyłożyć się do gubienia kilogramów. Ja już w trakcie lektury zaczęłam uważanej przyglądać się sobie, emocjom, jakie towarzyszą mi w trakcie jedzenia oraz własnym nawykom. I chyba w końcu, tak na 100%, dotarło do mnie, że nie ma sensu oszukiwać siebie i swojego organizmu.

RÓWNOWAGA

Według mnie, w tym słowie zawiera się sedno tego, co autorki chcą przekazać. W życiu jest miejsce i na Snickersa, i na szpinak. Najważniejsze, żeby nauczyć się wybierać to, co nam służy i uporządkować burzliwą relację ciało - psychika. 

FitMind to z jednej strony ogromna dawka wiedzy o tym, jak funkcjonuje nasz mózg, jak działają (a raczej nie działają) diety i co zrobić, żeby osiągnąć stan, w którym po prostu nie ma się ochoty na to, co nam szkodzi. Z drugiej zaś widać w tej książce godziny przepracowane z pacjentkami oraz to, że opisywane sytuacje są znane autorkom z autopsji, przez co pozycja ta nie jest tylko suchą teorią, która wylatuję z głowy chwilę po zakończeniu lektury.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać tej książki, serdecznie polecam. Ja wiem, że będę do niej co jakiś czas wracać.

A tak nawiasem mówiąc... :)

Na koniec zostawiałam coś, o czym nigdy wcześniej nie myślałam. Nie wiem jak Wy, ale ja wierzę w siłę sugestii. Od zawsze za bardzo lubię słodycze. Każdemu batonikowi i cukierkowi towarzyszy przekonanie: rany, będę od tego gruba. Autorki twierdzą... że faktycznie może się tak stać. Jeśli przy każdym zjedzonym ciasteczku będziemy wizualizować sobie dodatkowe kilogramy, to całkiem prawdopodobne, że niedługo zobaczymy je naprawdę. Wierzyć? Nie wierzyć? Ja na wszelki wypadek wolę zacząć mówić sobie "smacznego", kiedy tu już zdarzy mi się sięgnąć po czekoladę.

Co myślicie?

Za książkę dziękuję wydawnictwu Sensus

5 komentarzy:

  1. Bardzo byłam ciekawa tej książki i już wiem że przy najbliższej okazji ją kupię:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Również sięgnę po tę książkę ;) co do sugestii - wierzę w nie i uważam, że jeśli coś sobie wpajamy, to rzeczywiście znajdzie to odzwierciedlenie w naszej teraźniejszości bądź niedalekiej przyszłości. Pozdrawiam! ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Its a very easy to go with piece. Simple and clean and very casual as I mentioned before. A more classic design from replica watches and the same looks that were been used to for quite a while now. Pretty easy to pass for an original because the real deal is not that expensive and a lot of people expect watches around 3k to be fake. The more expensive pieces always have more heat on them. There are few replica watches that have such a rich tradition in watchmaking as Rolex has. Even more, breitling replica sale is definitely a legend in this field and the amazing watches store will certainly not fall short of the legendary status replica watches has acquired in its long history. With a unique design that pleasantly combines a classic look, with high end materials fantastic build quality and a high tech and precise mechanism, this tag heuer replica uk is certainly a fantastic time piece for anyone looking for a quality watch.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...