sobota, 3 listopada 2012

Inspirująca lektura: "Sztuka dobrego życia" - Mariola Bojarska - Ferenc

Mariola Bojarska - Ferenc - uwielbiam tę kobietę! Od lat zakochana w fitnessie i zdrowym stylu życia, propagatorka stylu wellness, zachwyca świetną figurą, energią, optymizmem. Dla mnie stanowi ogromną inspirację, pokazuje, że przede wszystkim liczy się bycie konsekwentnym i że dążenie do tego, by codziennie było lepiej, można uczynić sposobem na życie i że można w tym wytrwać dłużej niż kilka miesięcy. Oczywistą oczywistością było więc to, że sięgnę po jej książkę :)

Sztuka dobrego życia to 444 strony na których Mariola Bojarska - Ferenc dzieli się swoimi radami, doświadczeniami i wiedzą - z których należy skorzystać JUŻ, TERAZ, NATYCHMIAST, nie odkładać tego na potem! Absolutnie jednak nie ogranicza się tylko do porad z dziedziny fitnessu, chociaż jednocześnie stara się przekonać, że ćwiczenia są dobre na wszystko. W parze ze zdrowym odżywianiem sprawiają, że możemy żyć dłużej, lepiej, zdrowiej, pełniej. "Sztuka dobrego życia jest poradnikiem dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą doładować akumulatory i zmienić swój styl życia na lepszy. Jak powiedział nauczyciele medytacji Jack Kornfield: Jakość teraźniejszości stanowi o jakości życia".

Co znajdziemy w książce? Zajrzyjmy do spisu treści (zdjęcie po kliknięciu powiększy się):


To wszystko, zdaniem Marioli Bojarskiej - Ferenc składa się na wspomnianą już filozofię wellness, które definiuje tak:

Tak naprawdę chodzi o dobre życie. To znacznie więcej, niż odpowiednia dieta i porcja ruchu, masaże i wizyty w spa. Wellness to cała filozofia. To jedna z propozycji odpowiedzi na pytanie: "Jak żyć, by poczuć się pewniej i osiągnąć sukces na różnych płaszczyznach życia zawodowego, prywatnego, emocjonalnego, finansowego?". Jest to szeroko pojęte zadowolenia z własnego życia. Dla mnie wellness to stan równowagi między duchem a ciałem.  

Co mi się ogromnie spodobało to fakt, że autorka w żadnym momencie nie obiecuję cudów i nie podaje cudownych recept, które zadziałają w jeden dzień. Chcesz zmiany? Zacznij od małych kroczków. Nie zrobisz rewolucji w kilka godzin! 

Kolejny plus: książka jest przepięknie ilustrowana. Kiedy Mariola Bojarska - Ferenc pokazuje, jak ćwiczyć, patrząc na nią ma się ochotę wstać z kanapy i natychmiast dany zestaw przetestować - co też czyniłam. 

Inna kwestia: gdy autorka porusza kwestię migreny, podaje menu na dany dzień, który może migrenie zapobiegać. To samo, gdy pisze o cellulicie czy o tym, jak przechytrzyć raka. W sumie podaje kilkanaście propozycji jadłospisów na cały dzień, zalecanych przy konkretnych problemach. Dodam, że  pisząc o diecie, autorka współpracowała i konsultowała się z dietetykami: Sylwią Leszczyńską oraz Małgorzatą Rożańską. Ponadto wielokrotnie powołuje się na wyniki badań, a także wypytuje o różne kwestie aktorki, polityków, ludzi z pierwszych stron gazet. 


Sztuka dobrego życia jest kolejną książka do podczytywania. Najpierw przeczytałam ją od deski do deski, teraz zaś zamierzam czytać ją na wyrywki, te fragmenty, które w danej chwile okażą się dla mnie interesują i ważne. Doszłam bowiem do wniosku, że szkoda czasu na czytanie książek poradnikowych, kiedy zapomina się o nich chwilę po odłożeniu na półkę. W przypadku tej książki nie powinno to być jednak trudne, gdyż efektem lektury jest to, że daje niezłego kopa do działania i moja motywacja kolejny raz wzrosła o kilka punktów. Na pewno jeszcze o niej napiszę - nie może być inaczej :)

Oczywiście serdecznie Sztukę dobrego życia polecam: warto ją mieć dla siebie, ale też kupić mamie, siostrze, przyjaciółce.

6 komentarzy:

 1. Już miałam ją w ręku ostatnio, ale zdecydowałam się na coś innego. Dobrze przeczytać recenzję wcześniej :) Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa recenzja, widziałam książkę w empiku,ale nie miałam czasu jej przeglądnąć. Lubię takie pozycje:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę polecam, kobieta wie, o czym pisze - wystarcz na nią spojrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta kobieta z pewnościa wie o czym mówi! Też ja bardzo lubie, szczególnie za to, że nieudaje, że jest kimś innym, młodszym, modniejszym itd, itp. Dzięki za polecenie książki;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie da się ukryć, że ta pani ma rację!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka godna polecenia ! Ćwiczę z Panią Mariolą od lat i jestem bardzo zadowolona :))

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...